Design Nils Emil Lundström Modern Keramik
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS EMIL LUNDSTRÖM (1865-1960) och RUBEN RISING (1869-1929), vas, jugend, 1900-talets början, Rörstrand, porslin, reliefdekor av blommor, dekor i underglasyrfärger, monogramsignerad NL, samt 20824 RR, höjd ca 18 cm
446518
2017-03-19