Design Nils Emil Lundström Modern Keramik

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

NILS EMIL LUNDSTRÖM (1865-1960), vas, Rörstrand 1900-talets början, jugend, porslin, reliefdekor av iris, dekor i underglasyrfärger, monogramsignerad NEL samt 2476, höjd ca 31 cm

446520

2017-03-19