Omega Seamaster XVI 18K guld 1950-tal
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
OMEGA, Seamaster XVl, armbandsur, 18K guld, ca 1956, plexiglas, automatisk, refnr. 2850 SC, boettnr. 11423948, serienr. 14726039, calibernr. 471, originalarmband samt spänne i gulddoublé, diameter 34 mm
Utfört i samband med de olympiska spelen i Melbourne 1956.
Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Smärre slitage, missljud från rotor.
446572
2017-03-27