Gunnar Löberg oljemålning
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GUNNAR LÖBERG (1893-1950): Modellen i grottan, signerad och daterad G. Löberg -30. Olja på duk, 100x87 cm.
Proveniens: Folke Lalander, Norrköping
Utställd: Gunnar Löberg, Norrköpings konstmuseum 1973, katalognr 17
G. Löberg, Eskilstuna konstmuseum 1980, katalognr 29
446626
2017-03-16