Glasservis Odelberg
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GLASSERVIS, "Odelberg", 31 dlr, Kosta 1900-tal, bestående av: 10 champagneskålar (12), 10 vinglas (14), 11 starkvinsglas (10,5), slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor
Slitage, 2 champagnskålar med nagg, fotnagg kan förekomma, något varierande höjd
446738
2017-03-11