Glasservis Odelberg

Glasservis Odelberg
Glasservis Odelberg
Glasservis Odelberg
Glasservis Odelberg

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GLASSERVIS, "Odelberg", 31 dlr, Kosta 1900-tal, bestående av: 10 champagneskålar (12), 10 vinglas (14), 11 starkvinsglas (10,5), slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor

Slitage, 2 champagnskålar med nagg, fotnagg kan förekomma, något varierande höjd

446738

2017-03-11