Boken om Liselund
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISELUND. (LISELUNDSBOGEN). Red. Louis Bobé och Chr. Axel Jensen. København 1918.
Folio (ca 370x255 mm.). (9), 10-58, (2) s. Planscher.
Något nött o. fläckat originalpbd, oskuren. Tryckt i 620 numrerade ex., detta nummer 44.
Liselunds lustslott från slutet av 1700-talet på ön Möen i Danmark.
Se text
446901
2017-03-30