Spansk skola, porträtt av Francisco Pizarro

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPANSK SKOLA (1800-tal), Porträtt möjligen föreställande den spanske conquistadoren Francisco Pizarro, olja på duk, 48 x 35,5 cm

Francisco Pizarro (1471-1478) erövrade Inkariket och grundade staden Lima, huvudstaden i Peru.

Dubblerad, retuscher

447009

2017-03-12