Bordslampa 1800-talets första hälft
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BORDSLAMPA, 1800-talets första hälft, mörkpatinerad brons, i form av antikiserande offerkärl, dekor av vädurshuven, höjd 69 cm
Ursprungligen rovoljelampa, elektrifierad, en girlang med lagning
447056
2017-03-12