Vinkylare 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VINKYLARE, 1800-talets andra hälft, i form av mörsare, mörkpatinerad koppar, montering av förgylld mässing, profilerad sockel av kolmårdsmarmor, höjd 28 cm

Smärre bristningar och slitage, retuscher, monteringen med snittyta

447057

2017-03-13