Matservis Boots
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOOTS, "Real Old Willow", matservis, 1900-talets första hälft, 66 dlr, bestående av: 12 större mattallrikar (diameter 26 cm), 12 mattallrikar (diameter 24 cm), 12 förrätt/efterrättstallrikar, 12 bär-/frukosttallrikar, 3 uppläggningsfat, 11 salladiererr, såsskål, 1 terrin med lock, 1 karott med lock, 1 minityrterrin
Nyare delar - 12 bärtallrikar, 1 såssnipa, 1 förrättallrikar medföljer, uppläggningsfat och terrin med lock med missfärgningar, terrin med invändig spricka, salladier, 1 förrättallirk, karott och 2 tallrikar med nagg, missfärgningar och krackeleringar kan förekomma
447075
2017-03-12