Pelarbord troligen David Rosén
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAVID ROSÉN, troligen, Nordiska Kompaniet, 1947, pelarbord, stomme i mahogny med skiva i mönstersatt alrotsfanér, brickmärkt "Nordiska Kompaniet" på mässingsbricka samt brännstämplat "NK Hantverk", höjd ca 55, diameter 60 cm
Visst slitage, fläckar
447102
2017-03-12