Pelarbord troligen David Rosén

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DAVID ROSÉN, troligen, Nordiska Kompaniet, 1947, pelarbord, stomme i mahogny med skiva i mönstersatt alrotsfanér, brickmärkt "Nordiska Kompaniet" på mässingsbricka samt brännstämplat "NK Hantverk", höjd ca 55, diameter 60 cm

Visst slitage, fläckar

447102

2017-03-12