Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SOPPSLEV, STRÖSOCKERSKED, silver, soppslev ostämplad, med svarvat träskaft, troligen 1800-talets andra hälft, strösockersked med otydliga svenskar stämplar, 1852, total vikt ca 191 g
447142
2017-03-15
Gör en kostnadsfri värdering här