Soppslev och strösockersked silver

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SOPPSLEV, STRÖSOCKERSKED, silver, soppslev ostämplad, med svarvat träskaft, troligen 1800-talets andra hälft, strösockersked med otydliga svenskar stämplar, 1852, total vikt ca 191 g

447142

2017-03-15