Kaffeservis silver
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, Carl August Nilsson, Malmö, 1884, medföljer sockertång, otydliga svenska stämplar, 1940, totalvikt ca 780 g
Gåvoinskription runt foten av kaffekannan daterad 1886.
447163
2017-03-15