Kaffeservis silver

Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, Carl August Nilsson, Malmö, 1884, medföljer sockertång, otydliga svenska stämplar, 1940, totalvikt ca 780 g

Gåvoinskription runt foten av kaffekannan daterad 1886.

447163

2017-03-15