Stolar senbarock 1700-tal
2017-03-14
447340
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
STOLAR, 1 par, 1700-tal, senbarock, ljusgrå bemålning, genombruten ryggbricka med baluster, sabelformade ben, grönrandig klädsel, sitthöjd ca 44 cm
Senare bemålning, förstärkta, slitage