AX-Stolen Peter Hvidt & Orla Mølgaard

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, "Ax-stolen", karmstol, teak, Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets mitt, formpressad sits samt rygg, armlän samt benställning i bok, sitthöjd ca 40 cm

Ett armlän lagat, slitage

447388

2017-03-14