Jydsk bordstelefon

Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon
Jydsk bordstelefon

Klubbat för:

550 SEK

1 500 SEK

JYDSK BORDSTELEFON, 1900-talets början, K.Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn, emblem Jydsk Telefon Aktieselskab, plåt, vitmetall, bakelit, höjd ca 33 cm,

PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Bruksslitage, färgbortfall

447563

2017-03-14