Jydsk bordstelefon
Klubbat för:
550 SEK
1 500 SEK
JYDSK BORDSTELEFON, 1900-talets början, K.Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn, emblem Jydsk Telefon Aktieselskab, plåt, vitmetall, bakelit, höjd ca 33 cm,
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling
Bruksslitage, färgbortfall
447563
2017-03-14