Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FLINSTLÅSPISTOL, 1800-tal, orienten, kontrollstämplar, gjuten och skuren dekor, laddstake i ben, utförd i brons, järn och trä, längd ca 32 cm

Bit av från trädelen (kolven) vid mynningen

447654

2017-03-15