Kanna Gustavsberg
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, 1800-talets andra hälft, Gustavsberg, c-modell, s ka Najaden, porslin, ytbehandling av försilvrad koppar, dekor av mytologiska figurer, höjd ca 26 cm
Sprickor, försilvring med slitage
447693
2017-03-15