Kanna Gustavsberg

Kanna Gustavsberg
Kanna Gustavsberg
Kanna Gustavsberg
Kanna Gustavsberg
Kanna Gustavsberg
Kanna Gustavsberg
Kanna Gustavsberg
Kanna Gustavsberg

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KANNA, 1800-talets andra hälft, Gustavsberg, c-modell, s ka Najaden, porslin, ytbehandling av försilvrad koppar, dekor av mytologiska figurer, höjd ca 26 cm

Sprickor, försilvring med slitage

447693

2017-03-15