Slaglåsgevär 1800-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal, dekorskuren stock, beslag i smide samt silver, graverad G.A.v.Yhlen för kammarjunkare Gerhard Adolf von Yhlen (1790 - 1872), längd ca 119 cm
Bruksslitage, vissa skador, kolvlådans lock saknas
447729
2017-03-15