Öronlappsfåtöljer grön plysch
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft, klädsel i grön plysch, svängda främre ben, höjd ca 97, sitthöjd 39 cm
PROVENIENS: Öråkers Herrgård
Bruksslitage, klädsel med skador o fläckar
447736
2017-03-15