Matbord senempire
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1800-talets mitt, senempire, fanérad i mahogny, skulpterad pelarfot, sarg med dekor av pärlbård, med stödben, höjd 74, diameter 150 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs Slott
Bordsskiva med repa, ytskador, iläggsskivor saknas
447738
2017-03-15