Spegel gustaviansk

Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad CG (Carl Gustaf Fyrwald, spegelfabrikör i Stockholm 1776-1825), Stockholms hallstämpel 1776?, bronserad, 147x62 cm

Senare bronsering, ytslitage, krön saknas, lagningar

447885

2017-03-20