Spegel gustaviansk
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad CG (Carl Gustaf Fyrwald, spegelfabrikör i Stockholm 1776-1825), Stockholms hallstämpel 1776?, bronserad, 147x62 cm
Senare bronsering, ytslitage, krön saknas, lagningar
447885
2017-03-20