Dryckeskanna silver omkr 1900

Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900
Dryckeskanna silver omkr 1900

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DRYCKESKANNA, silver, sannolikt Hanau, Tyskland omkring, 1900, fantasistämplar, cylindrisk på tre kulfötter, välvt fällock, driven och ciselerad dekor av bl. a. Amor samt frukter och blad, invändigt förgylld, höjd 14 cm, vikt ca 367 g

447900

2017-03-20