Hertha Bengtsson servisdelar Blå eld

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

HERTHA BENGTSSON, servis, 34 dlr, modell Blå eld, flintgods glaserat i vitt, blått och vinrött, bestående av: 2 runda uppläggningsfat, 4 + 3 tallrikar, 5 + 3 djupa tallrikar, 14 assietter, 2 TV-brickor med koppar, såskanna, diameter ca 18,5-33,5 cm

Bruksspår, några smärre missfärgningar, kantnagg på 3 delar,krackeleringar förekommer, medföljer 7 tefat samt 1 kaffefat

447978

2017-03-17