Karotter terrin med lock Rörstrand omkring 1800
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, karotter med lock, terrin med lock, 1799 års modellm 1800-talets början, vitglaserade med dekor i grönt gult och svart, undertill med inpressad märktning Rörstrand, 3 karotter märkta Ö, karotternas längd ca 28 cm
Smärre glasyrnagg, terrinen med mindre bränningsdefekt
448038
2017-03-17