Eric Detthow

Eric Detthow
Eric Detthow
Eric Detthow
Eric Detthow
Eric Detthow
Eric Detthow
Eric Detthow
Eric Detthow

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERIC DETTHOW (1888-1952): (4) "Rue á Stockholm, Les Usines (fabriker), signerad och daterad Detthow 18, etsning, bildmått 15x22,5 cm,
"Portrait de Suzanne", signerad och numrerad Detthow 9/50, daterad 1935, etsning, 19,5x14,5 cm,
"Portrait du peintre A.(Allan) Österlind", signerad och numrerad 7/40, etsning, bildmått ca 19,5x28 cm, "Les pecheurs Breton", signerad och numrerad 25/50, etsning, bildmått ca 18x14 cm

Oramade, hanteringsveck, 2 med dedikation till Yvonne Detthow

448141

2017-03-20