Fat Kina Yongzheng

Fat Kina Yongzheng
Fat Kina Yongzheng
Fat Kina Yongzheng
Fat Kina Yongzheng
Fat Kina Yongzheng
Fat Kina Yongzheng

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1736), famille rose, dekor av lotus, spegeln med utslagen lotus och sjöväxter i järnoxid, sepia, emaljfärg samt guld, diameter ca 45 cm

Omfattande lagningar, slitage

448146

2017-03-17