Ljusstakar i brons och marmor

Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor
Ljusstakar i brons och marmor

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, Frankrike, omkring 1800, för 3 ljus vardera, sockel i marmor med beslag i förgylld brons, skulpturer i patinerad brons i form av kvinnor, ljusarmar i förgylld brons, höjd 64 cm

Lagningar, kedjor saknas

448209

2017-03-17