Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, urtavlan märkt och daterad Olof Östman Senoir 1753, bemålat fodral, höjd ca 207 cm, pendel och lod finns

Senare bemålat, smärre färgbortfall

448249

2017-03-17