Kanna i koppar

Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar
Kanna i koppar

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANNA, 1800-talets mitt, graverad dekor till ett bröllop med initialer och årtalet 1850, förtennad (pipen även utvändigt) handtaget i järn, höjd ca 45 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

448382

2017-03-18