Kanna i koppar
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANNA, 1800-talets mitt, graverad dekor till ett bröllop med initialer och årtalet 1850, förtennad (pipen även utvändigt) handtaget i järn, höjd ca 45 cm.
Bruks och åldersrelaterat slitage.
448382
2017-03-18