Gottfrid Kallstenius, Skärgårdslandskap med tallar
Klubbat för:
16 500 SEK
Arviointi
15 000 SEK
Kuvaus
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Skärgårdslandskap med tallar, signerad och daterad G. Kallstenius 31, olja på duk, 92x83,5 cm.
I ram tillverkad av Lövhammar.
.
Motivet är hämtat från Månbacken.
Kuntoraportti
448481
Päivämäärä:
2017-03-16