Gottfrid Kallstenius, Skärgårdslandskap med tallar

Klubbat för:

16 500 SEK

Arviointi

15 000 SEK

Kuvaus

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Skärgårdslandskap med tallar, signerad och daterad G. Kallstenius 31, olja på duk, 92x83,5 cm.
I ram tillverkad av Lövhammar.
.
Motivet är hämtat från Månbacken.

Kuntoraportti

448481

Päivämäärä:

2017-03-16