Gottfrid Kallstenius, Vidsträckt skärgårdslandskap

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Vidsträckt skärgårdslandskap, solnedgång, signerad G. Kallstenius, olja på duk, 95.3 x 145.3 cm.
.
Motivet är troligtvis hämtat från Månberget.

448483

2017-03-16