Gottfrid Kallstenius
Klubbat för:
52 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Vidsträckt skärgårdsutsikt med tall, signerad och daterad G. Kallstenius 31, olja på duk, 90 x 116 cm.
Motivet är hämtat från ¨Månberget¨ i Källvik utanför Loftahammar
448485
2017-03-16