Gottfrid Kallstenius

Gottfrid Kallstenius
Gottfrid Kallstenius
Gottfrid Kallstenius
Gottfrid Kallstenius
Gottfrid Kallstenius
Gottfrid Kallstenius

Klubbat för:

52 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Vidsträckt skärgårdsutsikt med tall, signerad och daterad G. Kallstenius 31, olja på duk, 90 x 116 cm.

Motivet är hämtat från ¨Månberget¨ i Källvik utanför Loftahammar

448485

2017-03-16