Gottfrid Kallstenius, Vidsträckt skärgårdslandskap

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Vidsträckt skärgårdslandskap med martall, signerad och daterad G. Kallstenius -34, olja på duk, 60 x 73 cm.
.
Motivet är taget från Månberget, Tättö till höger

448487

2017-03-16