Gottfrid Kallstenius, Afton

Gottfrid Kallstenius, Afton
Gottfrid Kallstenius, Afton
Gottfrid Kallstenius, Afton
Gottfrid Kallstenius, Afton
Gottfrid Kallstenius, Afton
Gottfrid Kallstenius, Afton

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Afton, signerad och daterad G. Kallstenius 1929, olja på duk, 73x150 cm.
.
Motivet är hämtat från Månberget mot Djupsundet, Tättö i bakgrunden.
.
Proveniens: EDB Data Finans AB

448491

2017-03-16