Gottfrid Kallstenius, Vatten och drivande moln

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Vatten och drivande moln, signerad och daterad G. Kallstenius -30, olja på duk, 93,5x120 cm. Betitlad på en etikett på spännramen
.
Utställd: Svensk konst, Liljevalchs konsthall, Stockholm 1930, katalognr 271.

448494

2017-03-16