Gottfrid Kallstenius, Vatten och drivande moln
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Vatten och drivande moln, signerad och daterad G. Kallstenius -30, olja på duk, 93,5x120 cm. Betitlad på en etikett på spännramen
.
Utställd: Svensk konst, Liljevalchs konsthall, Stockholm 1930, katalognr 271.
448494
2017-03-16