Gottfrid Kallstenius, Afton efter regn

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Afton efter regn, signerad G. Kallstenius, olja på duk, 65x81 cm. Betitlad på en etikett på baksidan.
.
Motivet är taget från Månbacken mot Djupsundet, Tättö i bakgrunden

448498

2017-03-16