Dosa och ringar

Dosa och ringar
Dosa och ringar
Dosa och ringar
Dosa och ringar
Dosa och ringar
Dosa och ringar
Dosa och ringar
Dosa och ringar
Dosa och ringar
Dosa och ringar

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DOSA, papier maché, svart lackarbete, 1700/1800-tal, diameter ca 7 cm, RINGAR, 2 st., 23 resp. 24 k guld, ringstorlekar 22,5 samt 18,5 mm, total vikt ca 12 g

Dosan med omfattande bruks och åldersrelaterat slitage. Den större ringen med kraftiga skador.

448530

2017-03-18