Dosa och ringar
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DOSA, papier maché, svart lackarbete, 1700/1800-tal, diameter ca 7 cm, RINGAR, 2 st., 23 resp. 24 k guld, ringstorlekar 22,5 samt 18,5 mm, total vikt ca 12 g
Dosan med omfattande bruks och åldersrelaterat slitage. Den större ringen med kraftiga skador.
448530
2017-03-18