Marmorbyst med piedestal
Klubbat för:
9 800 SEK
5 000 SEK
BYST, kvinna med målarkonstens attribut i form av palett och penslar, marmor, 1800-talets senare del, med piedestal i grönsvart marmor, bysten höljd ca 63 cm, piedestalen höjd ca 110 cm.
Pidestalen med lagning (har varit av på mitten) och slitage.
448584
2017-03-18