Marmorbyst med piedestal

Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal
Marmorbyst med piedestal

Klubbat för:

9 800 SEK

5 000 SEK

BYST, kvinna med målarkonstens attribut i form av palett och penslar, marmor, 1800-talets senare del, med piedestal i grönsvart marmor, bysten höljd ca 63 cm, piedestalen höjd ca 110 cm.

Pidestalen med lagning (har varit av på mitten) och slitage.

448584

2017-03-18