Änglaskåp
Klubbat för:
40 000 SEK
Arviointi
8 000 SEK
Kuvaus
ÄNGLASKÅP, skänkskåp för hörn, Skåne, 1800-tal, skuren dekor och med bemålning (senare) i blått med avvikande lokalfärger, krön med skurna lejon och under krönets mitt en ängel, total höjd ca184, bredd 72 samt djup 33 cm, nycklar till båda skåpluckorna finns
Kuntoraportti
Något lös i fogarna, partiella färgbortfall, bruks och åldersrelaterat slitage, renoverad och kompletterad.
448731
Päivämäärä:
2017-03-18