Tittskåpsvyer 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TITTSKÅPSVYER, 2 st, 1700-talets andra hälft, kopparstick, efter Rigaud resp Claude le Lorrain, delvis handkolorerade, "Vue pariticulière de Paris, Prise du Pont Royal", resp "Combat Naval entre les Turc", bladmått ca 30x50,5, 37x48 cm, oramade
Smärre skador, fläckar, uppklistrade
448804
2017-03-21