Tittskåpsvyer 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TITTSKÅPSVYER, 2 st, 1700-talets andra hälft, kopparstick, efter Rigaud resp Claude le Lorrain, delvis handkolorerade, "Vue pariticulière de Paris, Prise du Pont Royal", resp "Combat Naval entre les Turc", bladmått ca 30x50,5, 37x48 cm, oramade

Smärre skador, fläckar, uppklistrade

448804

2017-03-21