Pehr Hörberg tillskriven oljemålning
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PEHR HÖRBERG (1746-1816), tillskriven: Esau tvingas sälja sin förstfödslorätt till brodern Jakob för en tallrik grynvälling, olja på duk, ca 106x59 cm
PROVENIENS: Familjen Natt och Dag
Uppfodrad, lagningar, retuscher
448826
2017-03-19