Pehr Hörberg tillskriven oljemålning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

PEHR HÖRBERG (1746-1816), tillskriven: Esau tvingas sälja sin förstfödslorätt till brodern Jakob för en tallrik grynvälling, olja på duk, ca 106x59 cm
PROVENIENS: Familjen Natt och Dag

Uppfodrad, lagningar, retuscher

448826

2017-03-19