Karaff med silverbeslag

Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag
Karaff med silverbeslag

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

KARAFF, med silverfattning, svenska importstämplar, 1900-talets första hälft, glas i gult överfång, graverad dekor, genombruten dekor av figurscener, höjd ca 35 cm

Zustandsbeschreibung

448846

2017-03-21