Röllakan Judith Johansson
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JUDITH JOHANSSON, matta, röllakan, "sommarnatt", formgiven 1955, signerad J, geometriskt mönster i gula, blå och lila toner, ca 250x170 cm
Proveniens: inköpt direkt av Judith Johansson på 1950-talet, därefter i arv till nuvarande ägare.
Tre fransar saknas.
448894
2017-03-24