Röllakan Judith Johansson

Röllakan Judith Johansson
Röllakan Judith Johansson
Röllakan Judith Johansson
Röllakan Judith Johansson

Klubbat för:

10 500 SEK

8 000 SEK

JUDITH JOHANSSON, matta, röllakan, "sommarnatt", formgiven 1955, signerad J, geometriskt mönster i gula, blå och lila toner, ca 250x170 cm

Proveniens: inköpt direkt av Judith Johansson på 1950-talet, därefter i arv till nuvarande ägare.

Tre fransar saknas.

448894

2017-03-24