Carlman kaffekanna silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL FREDRIK CARLMAN, kaffekanna, silver, Stockholm 1912, tunnformad på fyra tassfötter, delvis godronnerad, välvt lock med pinjekotte, svärtat klubbhandtag, höjd 24 cm, vikt ca 597 g
Lätt ytslitage, mindre nagg på handtag
448959
2017-03-21