Carlman kaffekanna silver

Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver
Carlman kaffekanna silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CARL FREDRIK CARLMAN, kaffekanna, silver, Stockholm 1912, tunnformad på fyra tassfötter, delvis godronnerad, välvt lock med pinjekotte, svärtat klubbhandtag, höjd 24 cm, vikt ca 597 g

Lätt ytslitage, mindre nagg på handtag

448959

2017-03-21