Imari Kina 1700-tal

Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal
Imari Kina 1700-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, TALLRIK, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av blommor i järnoxid samt underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Skålen med lagningar, tallriken med sprickor samt nagg

449103

2017-03-22