Imari Kina 1700-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅL, TALLRIK, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av blommor i järnoxid samt underglasyrblått, diameter ca 23 cm
Skålen med lagningar, tallriken med sprickor samt nagg
449103
2017-03-22