Matsalsbord Solgården

Matsalsbord Solgården
Matsalsbord Solgården
Matsalsbord Solgården
Matsalsbord Solgården
Matsalsbord Solgården
Matsalsbord Solgården
Matsalsbord Solgården
Matsalsbord Solgården

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATSALSBORD, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, handmålat av Solgården i bruten vit färg, sargen med dekor av pärlstav, inköpt på Solgården, 4 iläggsskivor med sarg à 55 cm, höjd ca 74 cm, diameter ca 120 cm, total längd ca 340 cm

Bruksslitage

449428

2017-03-23