Brickbord Rörstrand

Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand
Brickbord Rörstrand

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRICKBORD, Rörstrand, med motiv av Uppsala Slott, brickan signerad och daterad på undersidan Nils Emil Lundström och John Hårdstedt 1925, underredet tillverkat av Lagerqvist & Son i Uppsala, höjd ca 76, 81x59 cm

Mässingsdetaljer saknas i sargen, fanérbortfall, ytskador

449885

2017-03-24